تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - اقدام مهم استاندار که خیلی برایش زحمت کشید آیا برای استان سودآور شد یا زیانبار؟!

حیدریه کرمانشاه

حکایت زحمت زیاد آقای دادوش جهت راه اندازی پرواز کرمانشاه به سلیمانیه:

 روز خبرنگار سال 89 آقای دادوش هاشمی گل سفیدی با افتخار و خوشحالی اعلام کرد: مجوز پرواز مستقیم کرمانشاه به سلیمانیه و... را گرفته است و بالاخره تیر ماه امسال پرواز برقرار شد. به نقل ایرنا آقای استاندار مدعی است که خیلی برای برقراری این پرواز زحمت کشیده...

اما پس از گذشت حدود هفت ماه از به ثمر نشستن این زحمت وی، فایده این تلاش استاندار برای مردم استان چه بوده است؟

 اخیرا مسئولین فرودگاه اعلام نمودند: ...در ابتدا پرواز كرمانشاه - سلیمانیه هفته ای دو بار انجام می شد و قیمت بلیط رفت و برگشت این پرواز 175 هزار تومان تعیین شد.  اما پس از انجام چند پرواز، به علت عدم استقبال از این پرواز، فقط هفته ای یکبار آن هم به صورت نامنظم صورت می گیرد.... و هم اكنون در هر پرواز حدود پنج یا شش مسافر به سلیمانیه سفر می كنند و این از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست، چرا که این هواپیمای مسافربری آسمان 120 نفره است... مسئولین شركت هواپیمایی آسمان در آخرین اظهار نظر خود اعلام كرده اند كه تنها در صورتی برقراری این پرواز ادامه خواهد یافت كه حداقل در هر پرواز 20 مسافر وجود داشته باشد و اگر چاره ای اساسی برای حل این مسئله اندیشیده نشود، شاهد تعطیلی پرواز كرمانشاه - سلیمانیه خواهیم بود...

جالب است که با وجود همه توضیحات مستند و کارشناسانه فوق الذکر، استاندار کرمانشاه، مدعی شده چون زحمات زیادی برای برقراری این پرواز كشیده ، به همین خاطر نباید به آسانی اجازه بدهیم این پرواز لغو و این موقعیت ویژه برای استان از دست برود و این پرواز به هر شكل ممكن باید حفظ شود!!؟؟  دادوش در اینجا بنا به ناراحتی بر علیه دفاتر هواپیمایی نموده  و  تلویحا آنها را بر این مشکل مؤاخذه کرده و گفته: ... متاسفانه این دفاتر بسیار ضعیف عمل كرده و تنها در حد یك بلیت فروشی عمل می كنند، من از عملكرد آنها به هیچ وجه رضایت ندارم و مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرچه سریعتر باید نسبت به تعطیلی آنها اقدام كند...؟!

این نمونه اقدامات استاندار، ٰشاید به ظاهر موضوعی جزیی و کوچک باشد اما حاوی نکته مهمی برای کسانی است که مدعی نگاه بلند و تخصصی استاندار به پیشبرد استان هستند. چرا که حکایت فوق نشان می دهد، چقدر تلاشهای استاندار، کارشناسانه و مبتنی بر مطالعه و تناسب با نیاز و کشش استان می باشد؟ کافی است محاسبه ساده ای انجام شود که هواپیمای 120 نفره با حدود پنج نفر هفته ای یکبار، پرواز کند، چقدر برای مردم رنج کشیده استان فایده دارد و جای سؤال است که ضررهای مفروض از جیب چه کسی در استان هزینه می شود، آن هم برای اینکه جناب استاندار می خواهد به هر قیمتی این پرواز پنج ٰ شش نفره برقرار باشد...؟‍‍! این است نمونه اقدام کارشناسانه و ... استاندار پرتلاش استان ما.

       12lzcjk3am447pgmf42.jpg

در اینجا اشاره به عین متن سخنان استاندار درباره تلاش برای اینگونه پروازها که در سال 89 بیان داشته خالی از لطف نیست. وی می گوید:  « تو بحث پروازها شورای عالی امنیت ملی سقف پروازهای  دبی را بسته بود ، اجازه نمی داد و اگر دبی 20پرواز داشت باید همان 20 تا سقفش رو نگه می داشتند و با کلی این طرف و آن طرف توانستم پروازهای دبی را در اینجا برقرار کنم و به رئیس  گمرک هم زنگ زدم و گفتم نری جل و بند مردم رو بریزی به هم ، هی نگاه کنی ؟!، عین تهران برخورد بکن ، دو تا چمدانو نگاه بکن برو، نه  اینکه بار مردم رو باز کنی ، خاطر را مکدر بکنی ، من از پرتو دبی می خواهم مردم لرستان و همدان و ایلام و کردستان را به کرمانشاه بکشایم، حداقل یه شام ، یه ساندیس اینجا می خورند و یه ماشین کرایه بگیرند ، برای ما سود داره، جواز سلیمانیه را هم گرفتم  و دنبال کیش هم هستم ...»

 دقت در نگاه وی به قانون بازرسی بارهای مسافرین دبی و... جالب توجه است که بله فقط دو چمدان نگاه کن و برو...؟؟

   تصویر: استاندار به همراه آقای امینی و... در خیابانهای سلیمانیه

حدیث
  • آخرین پستها


/