تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - حماسه 9 دی تجلی بصیرت و حضور خودجوش امت حزب الله

حیدریه کرمانشاه

مروی بر فرمایشات مهم مقام معظم رهبری به مناسبت حماسه 9 دی

حماسه 9دی" در تاریخ عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقطه عطف مهمی است که حقیقت آن را بیش از دیگران ، باید در كلام و نگاه امیر قافله عشق، سكاندار كشتی انقلاب و نائب حضرت ولیعصر (عج) دریافت. قدر مسلم اینكه حماسه الهی 9 دی ثمره سال‌ها صبر، بصیرت‌افزایی و ولایت اوست. آن چه در ادامه می‌خوانید، گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری درباره حماسه «9 دی» است:

نقش عاشورا در حماسه نهم دی : نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود. هنر اصلی امام خمینی(ره)، وارد کردن مردم به صحنه بود و در هرجایی که مردم با شجاعت، بصیرت و عمل متناسب با ایمان خود، وارد میدان شدند تمام مشکلات، و بزرگ‌ترین موانع در مقابل اراده مردم از بین می‌رودآن معجزه‌گری که همه مردم را بسیج کرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است چرا که بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شکست معنایی ندارد.  در این روز(9 دی) مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده دینی استوار برخوردارند. این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد. همانگونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امام خمینی(ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای 9 دی هم، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد. دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت 9 دی، 21/9/1390

لزوم حضور جوانان حزب اللهی در صحنه از درسهای 9 دی : آن‌چه که براى ما لازم است، این است که آحاد مردم، مسؤولین، غیر مسؤولین، بخصوص جوان‌ها، بخصوص کسانى که سخن و حرفشان تأثیر دارد، احساس مسؤولیت حضور در صحنه را از دست ندهند. هیچ کس نگوید من تکلیفى ندارم، من مسؤولیتى ندارم؛ همه مسؤولند. مسؤولیت معنایش این نیست که اسلحه ببندیم، بیاییم توى خیابان راه برویم؛ در هر کارى که هستیم، احساس مسؤولیت کنیم؛ مسؤولیت دفاع از انقلاب و از نظام جمهورى اسلامى؛ یعنى از اسلام، یعنى از حقوق مردم، یعنى از عزت کشور. این، شرط اول: همه باید این احساس مسؤولیت را داشته باشیم. و من مى‌بینم که این احساس مسؤولیت را داریم. این را مردم ...

 

...کشور ثابت کردند، ثابت می‌‌کنند؛ حالا یک نمونه واضحش همین 9 دى بود که اشاره کردند.(6/11/1388)

مقایسه عظمت  9 دی با عظمت 22 بهمن: راهپیمائى مردم در بیست و دوى بهمن با همه عظمتى که دارد - یک کار متعارف است، یک کار روان‌شده است، شناخته‌شده است، متوقع است که انجام بگیرد و انجام می‌‌گیرد؛ اما بیست و سه‌ى تیر در سال 78، یک کار متعارف نبود، یک کار متوقع نبود؛ اهمیت داشت که این مجموعه بداند و بفهمد که این کار در آن شرائط، لازم است و آن را انجام بدهد. کار نهم دى ماهِ امسال هم همین جور بود. شناختن موقعیت، فهمیدن نیاز، حضور در لحظه‌ مناسب و مورد نیاز؛ این اساس کار است که مؤمن باید این را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛(29/10/1388)

تفسیر فتنه از منظر معظم له: فتنه‌ سال گذشته جلوه‌اى از توطئه دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت - همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال می‌‌کنند می‌‌توانند میان نظام و میان مردم جدایى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانى که با همه وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ اول خود مردمند دشمنان ما این را بفهمند(8/10/89)

حدیث
  • آخرین پستها


/