تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - اطلاعیه برنامه های محرم

حیدریه کرمانشاه

جمعه 4 آذر 1390

اطلاعیه برنامه های محرم

نویسنده: رزمندگان اسلام   

محسنیه

18 شب اقامه عزای امام حسین (ع) به عدد عُمر کوتاه و غمبار مادر شهیده اش حضرت زهراء اطهر (س) از شب اول تا شب هیجدهم محرم الحرام از ساعت 30/8 شب با قرائت زیارت عاشورا ، سخنرانی و اقامه عزاداری و سینه زنی در محسنیه حضرت زهراء (س) ابتدای خیابان شریعتی به نشانی نصب خیمه عزا.

این مراسم سالهای متمادی از شب اول تا شب سیزدهم محرم ( سوم عاشورا ) برگزار می شد چند سال پیش نقل یک حکایت معنوی که شرح آن بماند منجر به تحول عجیب معنوی در جلسه شد و موجب گردید خادمین جلسه از همان سال اقامه عزا را به هیجده شب به عدد عُمر کوتاه و غم بار مادرش حضرت زهراء (س) تغییر دهند

صبح روز تاسوعا اقامه عزای قمر بنی هاشم (ع) در محسنیه و روز عاشورا بصورت دسته عزاداری از مقابل محسنیه بسوی بیت مرحوم آیة الله نجومی (ره) حرکت عزاداران انجام می شود .

......................................................

مراسم معنوی خیمه سوزی عصر عاشورا در میدان غدیر.خیمه سوزی

سنت حسنه خیمه سوزی عصر عاشورا که بیش از این انجام نمی شد توفیقی بزرگ برای خادمین حزب الله بود که خداوند متعال از سال 1381 نصیب آنان کرد .

در اولین سال اقامه عزای این مراسم در سال 1381 تبرکاً از عالم معنوی ودل سوخته شهرمان حضرت آیة الله نجومی (ره) خواسته شد متنی مرقوم بفرمایند و ایشان نیز عنایت نمودند و قلم نورانی خویش را بدست گرفتند و مرقوم فرمودند :خیمه سوزان

السلام علیک یا ابا عبد الله ، السلام علیک و رحمة الله و برکاته  لا یوم کیومک یا ابا عبد الله ای حسین (ع) ، ای شهید و ای شاهد ،ای عاشق و ای معشوق ای حبیب و ای محبوب ، مصائب تو جگر عالمیان را تا دامن قیامت آتش زده است . اما اگر آنروز در گاه مقدسه بیت مبارک مادر مطهره ات را آتش نمی زدند و اگر منکر عنایات و الطاف غدیر نمی شدند خیمه گاه ترا هم آتش نمی زدند . آتش سقیفه بود که به کربلا رسید و خیمه های ترا سوزاند و امروز در غم مصیبت بزرگ به آتش کشیده شدن خیمه گاهت گرد هم می آئیم و مراسم خیمه سوزی عصر عاشورا را با حزن و اندوه و اشک و فغان برگزار می نمائیم تا شاید با غم بی پناهی فرزندان عزیزت همدرد شویم.

امسال نیز این مراسم معنوی در عصر عاشورا ساعت 4 بعد از ظهر در میدان غدیر برگزار می شود.

                                         ..........................................................

مراسم عزاداری روز سوم عاشورا

السلام علی مدفونین بلا اکفان       سلام بر دفن شدگان بدون کفنسوم عاشورا 

دهها سال قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در شهر کرمانشاه سنت حسنه ای وجود داشت که روز سوم عاشورا ( 12محرم الحرام ) هیئت های عزاداری بسوی مُصلی حرکت و اقامه عزاداری می نمودند که این سنت حسنه سالیان سال تعطیل شده بود و خداوند سبحان این توفیق را به خادمین حزب الله داد تا احیاء کننده این سنت حسنه باشند و از سال 1386 به بعد هر سال صبح روز سوم عاشورا هیئت های مختلف عزادار کرمانشاه دعوت حزب الله را لبیک گفته و به یاد غربت امام سجاد (ع) در خاکسپاری پیکرهای مطهر شهدای مظلوم دشت کربلا از میدان غدیر بسوی حیدریه امیر المومنین (ع) اقامه عزا نموده و در خاتمه عزادارن( برادران و خواهران) میهمان سفره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) خواهند بود . در این مراسم نمادهایی که یادآور غربت شهادت امام حسین (ع) و اسارت اهل بیت طاهرینش میباشد به خیابانها آورده می شود ،این مراسم امسال نیز ساعت 10 صبح روز سوم عاشورا در میدان غدیر برگزار میگردد.

حدیث
  • آخرین پستها


/