تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - فرمانداری كه مرید رئیس جریان انحرافی نبود در آستانه انتخابات عزل شد!

حیدریه کرمانشاه

آغاز اعتراضات میدانی جوانان حزب اللهی ری:

در ادامه اعتراضات میدانی جوانان حزب اللهی كشور به عزل و نصبهای مغرضانه جریان انحرافی، این بار پس از كرمانشاه و شیراز، دامنه اعتراضات به شهرری تهران كشیده شد../ آیة الله یزدی: وقتی از عزل و نصب مسئولان می‌پرسیم، می‌گویند از فلان جا دستور آمده است که ما از آن به عنوان رهبر و مؤسس انحراف یاد می کنیم...

جریان انحرافی حساب فرماندار جوان و انقلابی شهرری را نیز تسویه نمود! و مردم شهرری نیز با تجمعاتی به این اقدام اعتراض و وعده مقابله دادند...پیش از این نیز فرماندار شیراز كه با استاندار حامی مشایی هماهنگ نبود، بركنار كردند.

  پس از گذشت حدود دو ماه از طراحی جریان نفوذی در دولت برای بركناری فرماندار جوان و انقلابی شهرستان ری، سرانجام روز دوشنبه هفته گذشته و تنها یك روز پس از مصاحبه وی با خبرگزاری فارس و اعلام این طراحی و تأكید بر مرزبندی با جریان‌های فتنه و انحرافی، این بركناری به وی ابلاغ شد و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست منصوب شد!...

                

به گزارش رجانیوز،  آیت الله محمد یزدی که چندی است به دلیل کسالت کمتر در مجامع عمومی حاضر شده و به بیان نظرات خود می‌پردازد، اخیرا در جمع طلاب و روحانیون دوره تخصصی ولایت فقیه حاضر شد و علت پذیرش سخنرانی در این جمع را علی رغم  کسالت جسمانی، شرایط حساس فعلی در آستانه انتخابات مجلس نهم عنوان کرد.  وی در سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، نسبت به نقشه برخی از گروه ها برای ورود به مجلس و تصاحب کرسی های آن هشدار داد و از مبلغان خواست تا فرصت ماه محرم را برای روشنگری و تبیین حقایق قدر بدانند...

به برخی مسئولان گفته‌ام که فردا دیر است: آیت الله یزدی گفت: فردا اگر مجلسی سر بر آورد که اکثریت آن‌ها، دوستان شما را در اقلیت قرار دادند و نقشه‌های خود را عملیاتی کردند که کسی را بیاورند که دم از ایرانیت زد، آن وقت چه کاری می‌توانید بكنید، اگر کاری می‌توانید بکنید، از الان باید شروع شود، من این مسائل را به برخی از مسؤولان گفته‌ام که فردا دیر است، باید آنهایی را که می‌توانید مطلع کنید، این کار را انجام دهید. وی در ادامه با یادآوری در پیش بودن ماه محرم، خواستار بهره‌گیری مبلغان از ایام محرم جهت روشنگری و تبیین حقایق شد و تأکید کرد: از این فرصت جهت نشر حقایق و بیان تهدیدات و نقشه‌های دشمنان بهره بگیرید و هدف اصلی ابا عبدالله (ع) را تشریح کنید.دبیر مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه باید طلاب و مبلغان از فرصت‌های تبلیغی جهت روشنگری استفاده کنند، خطاب به طلاب و روحانیان گفت: مردم را آگاه کنید که این انتخابات بسیار حساس و سرنوشت ساز است، باید مردم را از نقشه هایی که گروه‌های مختلف برای انتخابات کشیده اند، آگاه کنید، این وظیفه شما است...

وقتی از عزل مسئولان می‌پرسیم، می‌گویند از فلان جا دستور آمده است!  عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به برخی عزل و نصب‌ها در کشور انتقاد کرد و گفت: فلان شخص صالح را بر می‌دارند و دیگری را به جای او می‌آورند، وقتی که دلیل را می‌پرسی، پاسخ می‌شنوی که چون از فلان جا دستور آمده است، این کار انجام شده است و ریشه آن، به همان جایی برمی گردد که ما از آن به عنوان رهبر و مؤسس انحراف یاد می کنیم. آیت الله یزدی در ادامه تاکید کرد: ما از هیچ کس پروایی نداریم و این را به خود رییس جمهور هم گفته ایم و می‌گوییم.

 

حال در كنار  توجه به اظهارات فوق حال بنگرید به شرح خبر بركناری فرماندار انقلابی شهرری به گزارش رجا:

 

قلع و قمع نیروهای جریان اصیل سوم تیر در ایستگاه ری/ زارعی: تقدیر از یك فرماندار انقلابی در خیابان را هم تجربه كردیم!

پس از گذشت حدود دو ماه از طراحی جریان نفوذی در دولت برای بركناری فرماندار جوان و انقلابی شهرستان ری، سرانجام روز دوشنبه هفته گذشته و تنها یك روز پس از مصاحبه وی با خبرگزاری فارس و اعلام این طراحی و تأكید بر مرزبندی با جریان‌های فتنه و انحرافی، این بركناری به وی ابلاغ شد و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست منصوب شد.

به گزارش رجانیوز، به‌دنبال انتشار خبر بركناری جعفر فرجی، برخی از مردم و جوانان ری تصمیم به برگزاری همایش بدرقه فرماندار ری در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم گرفتند كه قرار بود این مراسم از ساعت 15 امروز (شنبه) برگزار شود اما ساعتی قبل از برگزاری مراسم برگه‌ای بر روی درهای محل همایش "با محتوای پیروی نامه ۶۱۶ فرمانداری شهرستان ری به علت تداخل این مراسم با زمان برگزاری شورای اداری شهرستان ری، کنسل شده است"، نصب شد.

در عین حال، فرجی دقایقی در مراسم تودیع و معارفه كه با حضور استاندار تهران در محل فرمانداری برگزار شده بود، حضور یافت و مطالبی را عنوان كرد و سپس به جمع صدها نفر از جوانانی رفت كه پشت درهای بسته برای تقدیر از وی حضور داشتند.

در جلسه تودیع و معارفه مرتضی تمدن استاندار تهران، ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت‌های شبانه‌روزی فرجی در شهرستان ری، گفت كه "در داخل بدنه دولت سلایق سیاسی مختلفی وجود دارد كه موجب برخی از تغییرات و جابجایی‌ها می‌شود كه طبیعی است" و در واقع سیاسی بودن این تغییر را تأیید كرد.

در ادامه این مراسم فرجی با یادآوری اینكه استانداری در این مدت برای بركناری وی تحت فشار بوده است، بیان داشت: خوشحالم از اینكه با عزت از این مجموعه می‌روم و حتی برخی از افرادی كه از حیث اجرایی به عملكرد من در دوره فرمانداری نقد داشتند، در روزهای اخیر بابت ایستادگی مقابل جریان نفوذی تشكر كردند.

وی افزود: تمایل دارم اولین فرمانداری باشم كه به حساب‌های شخصی خود و بستگان درجه یك بنده رسیدگی شود و معتقدم مسئولین نسل سومی انقلاب باید سطح زندگی خود را با كمترین سطح زندگی مردم تنظیم كنند.

فرماندار سابق ری در زمینه نحوه اعلام بركناری‌اش گفت: روز دوشنبه آقای براتلو (معاون سیاسی استانداری تهران) خبر بركناری را دادند و بعد هم اعلام كردند برنامه تودیع و معارفه ای در حد 20نفر برگزار شود و در تماس مجدد این مراسم را کنسل اعلام کردند و قرار شد در چند هفته آینده تودیع و معارفه با حضور فرماندار قطعی ری برگزار شود اما امروز یك ساعت قبل از مراسم در تالار شیخ صدوق، اعلام كردند كه مراسم تودیع و معارفه برگزار می‌شود كه با این ترفند عملاً آن مراسم را لغو كردند.

فرجی همچنین اظهار داشت: این ذهنیت برای مردم ری پدید آمده بود كه فرمانداری  سكوی پرتاب افراد است اما من تعهد کردم که تا پایان دولت ولو مسئولیت های بزرگی هم پیشنهاد شود در فرمانداری ری بمانم اما حالا که برکنار شدم تا انتهای دولت دهم هیچ مسئولیت اجرایی را نمی پذیرم.

وی پس از بیان این اظهارات جلسه تودیع و معارفه را ترك كرد و در جمع جوانانی كه پشت درهای بسته تالار شیخ صدوق برای تقدیر از وی حضور داشتند، شركت كرد.

علی‌رغم اطلاع رسانی سریع مسولین برگزار کننده مراسم بدرقه مردمی  پس از گذشت یک ساعت حدود سیصد نفر از مردم که حاضر به ترک مجموعه نبودند به‌دلیل بسته بودن درها، مقابل این تالار تجمع کردند و دست نوشته‌هایی با عنوان "احمدی رجایی، رها بكن مشایی"، "آقایان انحرافی منتظر سیلی جوانان شهرری باشید" و "ری همان‌طور که قبرستان فتنه شد، انحراف را دفع خواهد کرد" و... در دست داشتند.


 
با منتفی شدن برگزاری این جلسه در تالار شیخ صدوق علی اصغر زارعی، جعفر فرجی و محسن منصوری فرماندار ورامین در جمع مردم صحبت کردند.

دكتر علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از بركناری فرجی گفت: 33 سال از انقلاب گذشته و بالاخره این نحوه تقدیر را هم دیدیم كه از یك فرماندار انقلابی در خیابان تقدیر شود.

وی همچنین گفت که موضوع عزل فرماندار ری را به دلیل رمان باقیمانده تا انتخابات و منع قانونی آن پیگیری خواهد کرد.

همچنین محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین نیز در این جمع گفت در مقابل قلع و قمع نیروهای انقلابی از سوی جریان نفوذی در دولت ساكت نمی‌نشینیم.

فرجی نیز در این جمع خاطرنشان كرد كه جریان نفوذی حاضر است برای حفظ خود دست به هر گونه حاشیه‌سازی بزند.

گفتنی است در پی بركناری فرماندار ری، صادق فیض اربابی قائم مقام فرماندار، سه تن از معاونان فرمانداری (حمید زمانی معاون سیاسی، روح‌الله اكبری معاون برنامه‌ریزی و مجتبی حبیب‌زاده معاون عمرانی) و سرپرست روابط عمومی فرمانداری استعفا دادند.

این بركناری در شرایطی بود كه سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات چندی پیش از ابلاغیه وزارت کشور به استانداران برای محدود کردن عزل و نصب فرمانداران در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

در عین حال، جعفر فرجی كه از نیروهای اصلی ستادهای انتخاباتی آقای احمدی‌نژاد در سال‌های 84 و 88 بود و به‌دنبال انتقاد و هماهنگ عمل نكردن با جریان نفوذی بركنار شد، در نامه‌ای كه با عنوان خداحافظی نوشت، به نقش رحیمی و مشایی در بركناری خود نیز اشاره كرد.

متن كامل این نامه در ادامه آمده است:

1- ولایت فقیه ثمره حرکت خون‌بار انبیای الهی علیهم السلام و عطیه ای الهی است و حقیر به‎عنوان یکی از فرزندان نسل سوم انقلاب خود را پاسدار و سرباز حریم ولایت می دانم و مأموریت تاریخی خود و تمامی هم‌سنگرانم را تسری ولایت در همه شئون فرهنگی و سیاسی و اقتصادی و نظامی قلمداد می‌کنم و از خدا می خواهم که توفیق دهد تا با تمرین تبعیت و ولایت‌پذیری هر روز بیش از پیش، برای پیشبرد آرمان ها و اهداف انقلاب، به نظام و مردم خدمت نمایم و همواره قول و فعلم موجب خلوص و تقویت جریان " اهل ولایت" باشد و سبب افشا و تضعیف جریان " انحراف و فتنه گران در برابر ولایت".

2- مردم متدین و خصوصاٌ جوانان پرشور و فداکار ایران اسلامی در سوم تیر 84 آقای احمدی نژاد را تبلور و تجسم آرمانخواهی و ولایت پذیری خود دیدند و ایشان را به نمایندگی و ریاست جمهوری خود برگزیدند و ایشان نیز کوشیدند تا با فراهم سازی زمینه ورود جوانان به عرصه اجرایی کشور شور و نشاط و تحولی در کار و بار دولت و مملکت به وجود آورند. بنده نیز به سهم خود از تلاشهای شبانه روزی و خالصانه ایشان و اعتماد و تکیه به جوانان قدردانی می نمایم. حقیر تا دیروز هر آنچه در توان و بضاعتم بود به میان آوردم تا گره ای از کار ری بگشایم و راهی هموار کنم؛ اما از پس حوادث اخیر، مسئولیتهای درون دولتی را تا انتهای دولت دهم فرو می گذارم و ان‌شاء الله می کوشم تا در سنگری که امروز ضرورت یافته پاسبان حریم ولایت و انقلاب و مدافع حقوق امت اسلامی باشم.

3- از الطاف خفیه و جلیه آقای رحیمی و مشایی و پیگیری های مجدانه ایشان و همکاران‌شان در برداشتن بار مسئولیت اجرایی از دوش فرزندان خدوم و صدوق انقلاب به‌ویژه در دولت دهم نیز تشکر می کنم! مطمئناٌ این همه برنامه ریزی و خبرسازی برای حذف نیروهای ارزشی بی مزد و اجر نخواهد ماند. بنده به حسب وظیفه قصد دارم در سلسله یادداشت های به تبیین گوشه هایی از نگاه و تفکر و طرح و هدف ایشان -که موجب تنگ شدن حلقه اطرافیان رئیس جمهور محترم و... شده است- بپردازم.

4- همچنین از مردم غیور و به حق ولایت مدار و انقلابی شهر ری تشکر می نمایم و امید دارم که اگر ضعف و قصوری در حقیر و کار و بار فرمانداری دیده اند ببخشایند و حلالم کنند؛ حقیر کوشیدم تا فرصت خدمتی که خداوند روزی ام کرده است شبانه روز به حل و فصل مشکلات و بهبود و ارتقای امور مربوط به ری بگمارم، خدا شاهد است که در این باره با هیچ شخص و حزب و گروهی بر سر اصول انقلاب و منافع مردم نه معامله کردم و نه کوتاهی. اکنون نیز به صلاحدید و مصلحت کسانی از کار برکنار شده ام که ولایت مداری و انحراف ستیزی را خوش نمی دارند و حتی برای ساکت کردن بنده از تطمیع و تهدید و سیاسی بازی های زشت صرف نظر نکردند؛ حقیر نیز علی رغم همه سیاسی بازی های ایشان، سربازی در جبهه ی مبارزه با جریان فتنه و جریان انحرافی را ترجیح داده و واجب دانستم و ان‌شاء الله، کما فی السابق، برای تقویت این جبهه به خیل عظیم مردم مؤمن و انقلابی می پیوندم.

5- در پایان نیز اعلام می کنم که آمادگی دارم تا تمامی حساب و کتاب های شخصی و خانوادگی و اقوام درجه یک بنده مورد بررسی و موشکافی قرار گیرد و نتیجه آن به ملت صبور و مومن اعلان شود تا هم زمینه برخی شبهه افکنی های فرافکنانه و فریبکارانه برچیده شود و هم بابی گشوده شود تا به حساب همه مسئولین، به جد و حق و عدل، رسیدگی شود! و در میان مسئولین "اصل زیبا و پر مهر و مردمِ ساده زیستی" و "بازگشت و تشرف به سطح زندگی عادی و عمومی مردم" در جایگاه حقیقی خود مستقر شود.

حدیث
  • آخرین پستها


/