تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - احمدی نژاد و هاشمی رفسنجانی برای چه کسی پیام تسلیت دادند!؟+ نظر حضرت امام(ره)

حیدریه کرمانشاه

               

(تصویر:سلطان بن عبدالعزیز، فرمانده ارشد عملیات کشتار حجاج بیت الله الحرام در سال 1366)

 

سلطان بن عبدالعزیز آل سعود ، ولیعهد رژیم پادشاهی عربستان سعودی ٰ، در سن 86 سالگی مرد. او پانزدهمین فرزند بنیانگذار پادشاهی سعودی بود و از سال 1362 ، وزارت دفاع و هوانوردی عربستان را بر عهده داشت. وی پس از مرگ «ملک فهد» پادشاه پیشین عربستان ، با حفظ سمت ، به عنوان ولیعهد پادشاه فعلی عربستان معرفی شد و سرانجام در حسرت پادشاهی به اجدادش پیوست. رییس جمهور کشورمان و نیز رئیس مجمع تشخیص مصلحت ، در غم فقدان این شاهزاده ی «آل سعود» ، خطاب به پادشاه فعلی عربستان سعودی ، پیامی صادر نمود که طی آن ولیعهد جنایتکار وهابی که فرمانده کشتار زوار ایرانی در سال 66 بود را مرحوم مغفور! خواند و از مردن وی ابراز تأثر و تأسف و با بازماندگان وهابیت ابراز همدردی نمود و عجیبتر انکه برای دولت وهابی آل سعود آرزوی سربلندی و بهروزی کرد!!

عکس ذیل نمایی از هنرنمایی همین فردی است که اقای احمدی نژاد او را مرحوم مغفور خواند!

این اثر هنری در 9 مرداد ماه سال 1366 هجری و زمانی که سلطان بن عبدالعزیز ٰ وزیر دفاع عربستان و فرمانده نیروهای مسلح عربستان بودند خلق گردید. در این روز ، 400 حاجی ایرانی در حرم امن الهی ، با گلوله نیروهای مسلح عربستان سعودی به شهادت رسیدند. جرم این حاجیان ، سردادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی در خیابان های مکه مکرمه بود.

تصویر زیر ٰ تنها برشی كوچك از هنرنمایی «آل سعود» و وزیر دفاع مغفور سعودی در تابستان سال 1366 است. در این تصویر ، پیكر پاك گروهی از شهدای روز جمعه سیاه مكه دیده می شوند كه توسط حجاج ایرانی جمع آوری و به بعثه امام خمینی تحویل داده شده اند.

       

همچنین صالحی(وزیر امور خارجه) نیز به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی در مراسم این فرد جنایتکار سعودی حاضر شد.

                 

متن پیام احمدی نژاد و گزیده فرمایش حضرت امام (ره) درباره آل سعود (در ادامه مطلب)

متن پیام آقای احمدی نژاد

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خادم الحرمین الشریفین
جناب آقای عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود
پادشاه عربستان سعودی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
خبر درگذشت
مرحوم مغفور سلطان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد، وزیر دفاع، هوانوردی و بازرس كل پادشاهی عربستان سعودی موجب تأسف و تأثر گردید.
ضمن ابراز تسلیت به جناب عالی و
همدردی با بازماندگان و ملت عربستان سعودی، از خداوند متعال، غفران و رحمت الهی برای آن فقید سعید، صبر و شكیبایی جناب عالی و بازماندگان و سربلندی و بهروزی دولت و ملت عربستان سعودی را مسألت دارم.
محمود احمدی نژاد
رییس جمهوری اسلامی ایران

 

 

نظر حضرت امام (ره) درباره آل سعود و...:

 

اگر ازقدس بگذریم از مساله حجاز نخواهیم گذشت

اگر ما از مسئله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذریم، نمى توانیم از مسئله حجاز بگذریم. مسئله حجاز یک باب دیگرى است، غیر مسائل دیگر. و لازم است زنده نگه داشتن این روز، روزى که این خیانت شد به اسلام.
مسئله بالاتر از این مسائل است و باید ما با همه قوایى که داریم، مسلمین با همه قوایى که دارند و دنیا، آنهایى که به خدا اعتقاد دارند با همه قوایى که دارند، باید با این مسئله محاربه کنند، به هر طورى که خودشان صلاح مى دانند.

این ننگ را نباید ما به گور ببریم که ما بودیم، دیدیم در حضور ما بزرگترین جنایت واقع شد و حالا هم آنها طلبکار هستند از ما.
کشتار حجاج، توطئه اى از پیش طراحى شده این توطئه بى اشکال، یک توطئه سابقى بود، هیچ اشکالى در این نیست که یک سابقه اى داشت این توطئه ، بنا داشتند بر اینکه این امر واقع بشود، تحمیل کرده بودند بر آل سعود احمق، که یک همچو کار احمقانه اى بکند و خودش را در تمام دنیا منحط کند.قضیه کشته شدن نیست، قضیه هتک احترام است.

آل سعود خائن الحرمین شده اند
از اول هم این طور بود، براى اینکه اینها چه کاره اند که آمده اند خادم الحرمین - خائن الحرمین - شده اند، کى اینها را خادم الحرمین قرار داده؟ با چه وجهى اینها اسم مملکت اسلامى را تغییر داده اند از آنى که بود، حجاز را مملکت سعودى قرار دادند؟ مملکت سعودى به چه مناسبت؟ اینها مسائلى است که همه اش بغرنج است و ما نمى دانیم که از این عار چطور خارج بشویم.
جنگ را تحمل کردم اما این را نه!
من واقعا در مسائل خیلى تحمل داشتم، در مسائل جنگ، در همه اینها تحمل داشتم. اما این بى تحمل کرده من را. مسئله غیر از این مسائل است.
(صبح 1 شهریور 1366 / 27 ذى الحجه 1407 در دیدار با اعضای هیات دولت)

 

حدیث
  • آخرین پستها


/