تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - مطالبه رهبر معظم از جوانان کرمانشاه جهت مبارزه با رسوخ فرهنگهای فسادانگیز+یاداوری بند میم

حیدریه کرمانشاه

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم گیلانغرب نکات حائز اهمیتی بیان فرمودند.

 امام جمعه محترم گیلانغرب در ابتدای این دیدار بر خلاف رویه معمول در ابتدای این دیدار به بیان مشکلات مردم منطقه و گلایه از کم توجهی مسئولین به نارسائیها و مشکلات مردم مؤمن و محروم گیلانغرب پرداخت.

 

مقام معظم رهبری ضمن تأیید سخنان امام جمعه محترم گیلانغرب و ابراز خرسندی از این نحوه سخنان فرمودند: « ...این منطقه، منطقه‌ى مستعدى است؛ از لحاظ آب، از لحاظ خاك، از لحاظ آب و هوا، از لحاظ جهات گوناگون، استعدادهاى بالفعل‌نشده‌اى وجود دارد؛ آن وقت همان طور كه امام جمعه‌ى محترم شما الان گفتند و درست گفتند - و من خوشم آمد از این كه امام جمعه نیازهاى مردم را، نیازهاى شهر را، مسئله‌ى خود بداند و دنبال كند - نرخ بیكارى بالاست و علاوه‌ى بر آن، عوارض بیكارى، یعنى چیزهائى از قبیل اعتیاد، در این منطقه وجود دارد...»

 

مقام معظم رهبری در ادامه همین بخش از فرمایشاتشان، جوانان را مورد خطاب قرار داده و با تصریح به اینکه این مطلب را از جوانان توقع دارم، خواستار مبارزه جوانان، با رسوخ فرهنگهای فسادانگیز شدند و فرمودند: «... من میخواهم از جوانها اظهار توقع كنم. جوانهاى عزیز! با بروز و رواج اعتیاد در جامعه‌تان مبارزه كنید؛ با رسوخ فرهنگهاى فسادانگیز در جامعه‌تان مبارزه كنید. امروز شما مرزدارانِ منطقه‌ى دفاع مقدسِ از عقیده و عمل و رفتار اجتماعى هستید؛ همچنان كه همه‌ى ملت ایران مدافعانِ از هویت ملى و از شخصیت عظیم ملت ایران هستند...» تبیین این فراز از فرمایشات معظم له و عبارت «مبارزه با رسوخ فرهنگهای فسادانگیز» مصادیق، زوایا و میدان گسترده ای دارد چراکه مفهوم فرهنگ فسادانگیز میدان مصداقی گسترده ای دارد که بحث مفصل نیاز دارد.  

این بخش از فرمایشات معظم له یادآور بند میم وصیت نامه حضرت امام(ره) است که صریحا به جوانان حزب اللهی تكلیف فرموده و نوشتند: «...از آزادیهای‌ مخرب‌ باید جلوگیری‌ شود. و از آنچه‌ در نظر شرع‌ حرام‌ و آنچه‌ برخلاف‌ مسیر ملت‌ و کشور اسلامی‌ و مخالف‌ با حیثیت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ به‌ طور قاطع‌ اگر جلوگیری‌ نشود، همه‌ مسئول‌ می‌باشند و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یکی‌ از امور مذکور نمودند به‌ دستگاههای‌ مربوطه‌ رجوع‌ کنند و اگر آنان‌ کوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مکلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددکار همه‌ باشد»

 

 ایشان در ادامه به وظایف مسئولین نیز اشاره نموده و فرمودند: «مسئولان هم بایستى ان‌شاءاللَّه به فكر باشند. ما در این سفر اطلاعات خودمان را تكمیل كردیم. مسئولین هم ان‌شاءاللَّه مى‌آیند، با آنها هم در میان گذاشته خواهد شد. به قدرى كه براى دولت امكان باشد، توانائى داشته باشد، قطعاً خدمات لازم ارائه خواهد شد.

 معظم له همچنین به حفظ و ضبط خاطرات حماسه های جوانان این مرز و بوم در دفاع مقدس و.. نیز تأکید و فرمودند: «...یكى از چیزهائى كه در حفظ همین مرز هویت ملى تأثیر زیاد دارد، عبارت است از حفظ خاطرات آن دوران دفاع مقدس و دوران باشكوه. این كه در شهر شما یك بانوى مسلمان و شجاع در مقام دفاع میتواند سرباز دشمن را اسیر كند و نیروى مهاجم را به خاك و خون بكشد، این را نگه دارید و براى خودتان حفظ كنید. این كه این شهر توانسته است در سخت‌ترین شرائط در مقابل تهاجم دشمن بایستد، این را براى خودتان نگه دارید و حفظ كنید...»

حدیث
  • آخرین پستها


/