تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - یادی از مرحوم ایة الله نجومی در آستانه سالگرد ایشان + تصاویر

حیدریه کرمانشاه

همزمان با سفر مقام عظماء ولایت به کرمانشاه، بسیاری از مردم استان ناخوداگاه یاد عالم جلیل القدر حضرت آیة الله نجومی و سایر علماء بزرگوار استان همچون مرحوم ایة الله حاج مجتبی حاج آخوند را می نمایند که انها نیز مانند دیگر مردم دوست داشتند در زمان حیاتشان این سفر را درک کنند اما در دهه گذشته رحلت نموده و مقدر نشد در سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه ، محضر ایشان باشند.

در اینجا ذکر حکایتی از زهد ایة الله نجومی خالی از لطف نیست.

بنابراعلان آقای غفوری(استاندار سابق) و حجة الاسلام و المسلمین دکتر سقای بی ریا(مشاور سابق رئیس جمهور)... آقای احمدی نژاد تعداد قابل توجهی سکه بهار آزادی (ظاهرا 24 عدد سکه) در جعبه خاصی بعنوان مرحمتی رئیس جمهور برای حاج آقای نجومی هدیه می فرستد اما آیة الله نجومی با هیچ توجیه و بهانه ای حاضر نمی شود حتی یک عدد از سکه ها را بپذیرد و صریحا می فرماید: از ایشان تشکر کنید اما بنده نیازی ندارم و این در حالی است که با حداقل امکانات معیشتی زاهدانه امرار معاش می فرمود.

  همچنین عالم جلیل القدر و مبارز مرحوم آیة الله حاج آخوند نیز از پشتیبانان مخلص نیروهای حزب اللهی بود به طوری که بارها مسجد حاج شهبازخان را محل برگزاری تجمعات حزب الله قرار داد و گاه با کمال تواضع در همایشهای حزب الله حاضر شد رحمت و رضوان الهی بر او باد.

نیروهای حزب الله کرمانشاه نیز مفتخرند از سالهای قبل از پیروزی انقلاب تا زمان حیات مبارکشان، خادم آن بزرگواران بوده و در این راه هزینه هایی نیر پرداخت نمودند لکن امید به شفاعت آن بزرگواران دارند انشاء الله.

 

تصاویر:

1- حاج صادق اشک تلخ و نیروهای حزب الله - تیم حفاظت از مرحوم آیة الله نجومی در سالهای اول انقلاب

         

     

2- آیة الله نجومی به همراه برادر حاج صادق اشک تلخ در ایام دفاع مقدس

    

     

 

3- آیة الله نجومی در سالهای اخیر

           

4- مرحوم آیة الله نجومی در مجموعه حیدریه (سال 87)

حدیث
  • آخرین پستها


/