تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - تأکید رئیس محترم دستگاه قضایی بر لزوم تظلم خواهی مظلومین و جنگ با لابیهای قدرت و ثروت

حیدریه کرمانشاه

وقاحت هم حدی دارد...ما می‌گوییم خطوط قرمزهایی كه اعلام می‌شود توهمی است. كجا در اسلام خط قرمز داریم؟

آیة الله آملی لاریجانی: بارها مقام معظم رهبری تاكید كرده‌اند باید چنین باشد كه هر كسی در هر جایی احساس كرد به او ظلم می‌شود مرجع و پناهگاهی برای او وجود دارد. قوه قضاییه بنایش این نیست كه تنها سراغ كارمندی كه رشوه گرفته است برود اما كسی كه میلیاردها اختلاس كرده راحت راه برود و ما باید به وضعیت كسانی نیز رسیدگی كنیم كه با اختلال در اقتصاد كشور موجب اخلال در اداره نظام می‌شوند... / در مجتمع امور اقتصادی و سایر دادگاه‌ها به برخی پرونده‌ها رسیدگی شده و در این پرونده هیچ مانعی برای اعلام اسامی نداریم و برخی پرونده‌ها هم در حال رسیدگی است اما این را بدانید كه در برخی از پرونده‌ها در حال جنگیم، یعنی آن‌قدر موانع می‌تراشند كه باید برای اقتدار و استقلال قوه قضاییه جنگید و ما این كار را خواهیم كرد و در این راه نیز تا هر مسوولی كه باشد، پیش خواهیم رفت...

به گزارشها خبرگزاریهاٰ آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در دیدار قضات، كاركنان دستگاه قضایی و مسوولان شوراهای حل اختلاف استان زنجان با بیان این كه قضات دستگاه قضایی عزم خود را برای حفظ اقتدار و عزت این دستگاه جزم كرده‌اند، گفت: در این یكی دو سال شنیده‌اید كه ما در برخورد با اشرار جدی بوده‌ایم و در برخی پرونده‌ها نظیر پل مدیریت و میدان كاج و قتل فجیعی كه در كرج اتفاق افتاد، رسیدگی به آنها شاید بیش از سه ماه طول نكشید، گرچه هجمه‌های عظیمی علیه این دستگاه وجود داشته است.

وی افزود: در عین حال برخی درخواست رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها را دارند، در حالی كه ‌باید آیین دادرسی رعایت شود و ما نمی‌توانیم از قوانین تخلف كنیم و فكر می‌كنیم ظرفیت‌های قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اجتماعی و اقتصادی ظرفیت‌های بسیار خوبی است.

آملی لاریجانی ادامه داد: در مجتمع امور اقتصادی و سایر دادگاه‌ها به برخی پرونده‌ها رسیدگی شده و در این پرونده هیچ مانعی برای اعلام اسامی نداریم و برخی پرونده‌ها هم در حال رسیدگی است اما این را بدانید كه در برخی از پرونده‌ها در حال جنگیم، یعنی آن‌قدر موانع می‌تراشند كه باید برای اقتدار و استقلال قوه قضاییه جنگید و ما این كار را خواهیم كرد و در این راه نیز تا هر مسوولی كه باشد، پیش خواهیم رفت.

رییس قوه قضاییه تصریح كرد: دربحث برخورد با مفاسد اقتصادی مدعی شائبه‌داری گفته است كه قوه قضاییه با برخی دستگاه‌ها همكاری نكرده است و اخیرا شنیده‌ام كه گفته‌اند كه در این پرونده موسوم به اختلاس، قوه مقننه و دولت كار خود را انجام می‌دهند اما قوه قضاییه كاری نمی‌كند و من عرض می‌كنم وقاحت هم حدی دارد. چون كه بیش از 50 روز است قوه قضاییه در حال رسیدگی به این پرونده است و دادستان كل كشور كه در مقام سخنگوی قوه قضاییه هم هست در این زمینه اطلاع رسانی كرده است و عرض ما این است كه اگر قوه قضاییه وارد نمی‌شود و نشود چگونه دستگاه‌های دیگر می‌توانند وارد شوند و حكم جلب بدهند و اموال را توقیف كنند؟

وی افزود: این كه مسوولی بگوید ما اموال را توقیف كرده‌ایم چنین چیزی نیست، چون كه نمی‌توانند چنین كاری كنند. در این زمینه برخی كارشكنی‌هایی می‌كنند ولی ما می‌گوییم خطوط قرمزهایی كه اعلام می‌شود توهمی است. كجا در اسلام خط قرمز داریم؟ چه كسی را می‌خواهید افشا كنید؟ با چه كسی سر جنگ دارید؟

رییس قوه قضاییه افزود: به هر حال دستگاه قضایی با این تخریب‌ها برخورد خواهد كرد و ما نمی‌گذاریم با تخریب و جوسازی‌ها جلوی اعمال قانون و رسیدگی به پرونده‌ها را بگیرند. البته بودند كسانی كه در برخی پرونده‌ها سنگ اندازی كرده‌اند. ولی ما با قوت به كار خود ادامه می‌دهیم گرچه ما همه‌ی مسائل را به خاطر مصالح رسانه‌ای نمی‌كنیم و توقع مقام معظم رهبری هم از دستگاه قضایی این است.

آملی لاریجانی ادامه داد: بارها مقام معظم رهبری تاكید كرده‌اند باید چنین باشد كه هر كسی در هر جایی احساس كرد به او ظلم می‌شود مرجع و پناهگاهی برای او وجود دارد. قوه قضاییه بنایش این نیست كه تنها سراغ كارمندی كه رشوه گرفته است برود اما كسی كه میلیاردها اختلاس كرده راحت راه برود و ما باید به وضعیت كسانی نیز رسیدگی كنیم كه با اختلال در اقتصاد كشور موجب اخلال در اداره نظام می‌شوند.

حدیث
  • آخرین پستها


/