تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - جریان انحرافی تا كجا پیش می رود؟!/ حمایت دفتر رئیس جمهور از افراد نالایق و اختلاسگران؟!

حیدریه کرمانشاه

 مروری بر جزئیات اختلاس بی‌سابقه 2900 میلیارد تومانی در اقتصاد ایران.

 

به گزارش فردا، حجه الاسلام پورمحمدی در جلسه غیرعلنی مجلس گفت: وقتی افراد ناشایست و نالایق با پشتیبانی دفتر رئیس جمهور مسئولیت می‌گیرند، نتیجه‌اش همین می‌شود؛ ما می‌گوییم که وقتی افراد نالایق سر کار هستند و افراد مسئله‌داری که از دفتر رئیس‌جمهور حمایت می‌شوند و شخص مشایی از آنها حمایت کرده و شخص احمدی‌نژاد با این کارها موافقت می‌کند، اینها به طور طبیعی سیستم را مستعد فساد می‌کنند.

 رئیس بازرسی كل كشور افزود: مجموعه عملکرد اختلاس‌گران در سه بانک تات، گردشگری و آریا نشانگر این است که آنها مورد حمایت دفتر رئیس جمهور بوده‌اند... سه سال است که مشغول مکاتبه با رئیس جمهور و وزرا هستیم و بیش از 100 نامه به رئیس جمهور در مورد بی‌انضباطی‌ها و قانون‌شکنی‌ها در بانک‌ها فرستاده‌ایم.

وی همچنین تأکید کرده است که موضوعات این قانون شکنی‌ها و تخلفات مالی را افشا نکردیم چون نمی‌خواستیم به نظام لطمه وارد کنیم.

دادستان كل كشور نیز در اینباره گفت: تا كنون 19 نفر در اینباره دستگیر شده اند و این نکته باعث تاسف است که برخی افراد به جای اینکه برای فساد بزرگی که صورت گرفته است، از مردم عذرخواهی کنند و بگویند چه زمینه‌ای بوده که موجب این مسئله شده است و همچنین در معرفی افراد خاطی و ارائه اسناد، به قوه قضاییه کمک کنند، به فرافکنی اقدام و در مصاحبه‌هایشان ادعا می‌کنند که همه مظنونان را شناسایی کرده‌اند.
محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: از مدیران بانک مرکزی، ملی، صادرات و وزارت اقتصاد و دارایی که ادعا می‌کنند متهمان را شناسایی کرده‌اند، سؤال دارم که آیا در این مدت گزارشی به مقامات قضایی استان خوزستان ارائه کرده‌اند؟
وی تصریح کرد: متاسفانه برخی دلال‌ها و کسانی که در مظان اتهام قرار دارند و هنوز دستگیر نشده‌اند، به دنبال زد و بندهای مجدد با برخی بانک‌ها هستند که از همین جا به آنان هشدار می‌دهم که هر اقدامی علیه این پرونده انجام دهند، تخلف است و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

چندی پیش نیز محمد جهرمی مدیرعامل بانك صادرات در جمع اصحاب رسانه با اشاره به سوء استفاده مالی صورت گرفته گفت: سوء استفاده صورت گرفته مربوط به 7 بانک کشوراست و اختلاس صورت گرفته از بانک صادرات نبوده و دراین میان اسناد بانک صادرات جعل و در اختیار سایر بانکها قرار گرفته‌اند که با توجه به مدارک می‌توان گفت که اختلاس صورت گرفته از شبکه بانکی با اسناد بانک صادرات ایران بوده است.

وی افزود: این افراد از سال 86 به این روش از بانکها با تبانی برخی از کارکنان بانکها اقدام به سوء استفاده می‌کردند.

 

جهرمی تاکید کرد: با توجه به اتفاقات صورت گرفته مسئولان بانک‌ها به ویژه بانک مرکزی باید از این نوع سوءاستفاده‌ها از بانک‌ها برای آینده عبرت گرفته و نسبت به از بین بردن ضعف‌ها و اصلاح فرآیندها و مقررات اقدام کنند و در شرایط کنونی هنوز با اجرای کامل بانکداری اسلامی فاصله داریم تا تحقق کامل آن نیازمند برنامه‌‌ریزی و تلاش هستیم

وی با بیان این‌كه شناسایی عناصر دخیل در این سوء‌استفاده ادامه دارد و هر روز ابعاد جدیدی از آن مشخص می‌شود، گفت: اختلاسی از بانك صادرات ایران انجام نشده است سوء‌استفاده مالی از هفت بانك كشور با استفاده از اسناد جعلی بانك صادرات بوده است. به بانك صادرات هشداری نرسیده بود و بازرسان بانك صادرات با استفاده از روش‌های جدید بازرسی قادر به كشف این موضوع شدند. بدین صورت كه حجم كار به قدی گسترش یافته بود كه در نهایت رییس شعبه كه با گروه تبانی داشت

گفتنی است پیش از این نیز خبر اختلاس میلیاردی بی سابقه در دستگاههای دولتی استان كرمانشاه منتشر شد كه طی آن برخی مدیر كل ها بازداشت شدند و رسیدگی به زوایای پیچیده این موضوع نیز ادامه دارد؟!

حدیث
  • آخرین پستها


/