تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - وزیر اطلاعات از پیچیدگی نیرنگهای جریان انحرافی نفوذی خبر داد

حیدریه کرمانشاه

...وزیر اطلاعات از ائتلافات علنى و عمدتاً مخفى جریان فتنه با جریان انحرافى براى مقابله با خط اصلى نظام و انقلاب اسلامى خبر داد و در تحلیل این ائتلافات، آنها را از پیچیده‏ترین مسائلى دانست كه نظام با آنها روبه‌روست.

حجت‌الاسلام مصلحی در عین حال متذكر شد كه "وزارت اطلاعات از سطح بالاى هوشیارى برخوردار است و نخواهد گذاشت این جریانات، انتخابات 12 اسفند (انتخابات مجلس شوراى اسلامى) را به انحراف بكشانند".

وزیر اطلاعات گفت: جریان فتنه و جریانات انحرافى هر دو با ویژگی هاى مشتركى در راستاى تقابل جدى با نظام و ولایت فقیه تحركاتى را دارند.

وی با بیان اینكه این تحركات با تلاش براى القای فصل الخطاب نبودن ولایت فقیه و تقسیم‌بندى فرامین رهبرى به حكومتى و غیرحكومتى سیاست خود را دنبال می‌كند. متذكر شد: از نگاه این جریانات، به دست گرفتن كرسى ریاست جمهورى و كرسی ‏هاى مجلس تنها راه تغییر نظام است و لذا مدتى است كه با روش‌هاى گوناگون جذب مردم در حال شكل‏گیرى است...

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی  به عنوان میهمان ویژه دهمین اجلاسیه رسمی دوه چهارم مجلس خبرگان رهبری سخن گفت و اظهار داشت: دشمنان در رویایى با نظام دو استراتژى را دنبال می‌‏كنند كه استراتژى اول خودش دارای دو شاخه "تهاجم به ارزش‌ها، هویت دینى و فرهنگ اسلامى" و "تحریم‏هاى اقتصادى و سیاسى" است.

وی همچنین مبارزه با نظام اسلامی كه با استفاده از ابزارهاى نرم و سخت صورت می گیرد را استراتژی دوم دشمن در جهت مبارزه با نظام عنوان كرد.

وزیر اطلاعات با تأكید بر نقش وزارت اطلاعات در حراست و حفاظت از دستاوردهاى نظام، از جنگ سخت اطلاعاتى نظام با دشمنان خبر داد.

حجت‌الاسلام مصلحی در ادامه از برخى اظهار نظرهاى كارشناسانه كه در بعضى موارد حتى موجب از بین رفتن تلاش‌هاى صورت گرفته می ‏شود، انتقاد كرد و خواستار آن شد كه مسئولان این نكات امنیتى را در سخنان و مصاحبه‌هاى خود رعایت كنند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیدارى اسلامى و انقلاب‌های به وجود آمده در منطقه، نقش انقلاب اسلامى را در این راستا از اهمیت فوق العاده‏اى برخوردار دانست و بیدارى اسلامى را آغاز مبارزه با نظام سلطه قلمداد كرد.

حجت‌الاسلام مصلحی همچنین در ادامه سخنان خود به موضوع انتخابات اشاره و به ارائه تحلیلى در این خصوص پرداخت.

وی روحیه سربازان گمنام امام زمان (عج) را از سطح بالایى برخوردار دانست و این روحیه بالا را نشان از ولایت مدارى نیروهاى این وزارتخانه خواند.

وزیر اطلاعات همچنین از ائتلافات علنى و عمدتاً مخفى جریان فتنه با جریان انحرافى براى مقابله با خط اصلى نظام و انقلاب اسلامى خبر داد و در تحلیل این ائتلافات، آنها را از پیچیده‏ترین مسائلى دانست كه نظام با آنها روبه‌روست.

حجت‌الاسلام مصلحی در عین حال متذكر شد كه "وزارت اطلاعات از سطح بالاى هوشیارى برخوردار است و نخواهد گذاشت این جریانات، انتخابات 12 اسفند (انتخابات مجلس شوراى اسلامى) را به انحراف بكشانند".

وزیر اطلاعات گفت: جریان فتنه و جریانات انحرافى هر دو با ویژگی هاى مشتركى در راستاى تقابل جدى با نظام و ولایت فقیه تحركاتى را دارند.

وی با بیان اینكه این تحركات با تلاش براى القای فصل الخطاب نبودن ولایت فقیه و تقسیم‌بندى فرامین رهبرى به حكومتى و غیرحكومتى سیاست خود را دنبال می‌كند. متذكر شد: از نگاه این جریانات، به دست گرفتن كرسى ریاست جمهورى و كرسی ‏هاى مجلس تنها راه تغییر نظام است و لذا مدتى است كه با روش‌هاى گوناگون جذب مردم در حال شكل‏گیرى است.

حجت‌الاسلام مصلحی ادامه داد: بزرگنمایى مشكلات مردم، ایجاد هراس در بین توده‌هاى مردم، اتخاذ سیاست تساهل و تسامح، علاقه‌‌مندى جدى در خصوص رابطه با آمریكا به نحو پر رنگ در عملكرد این جریانات كاملاً هویداست.

وى تصریح كرد كه همچنین این جریان‌ها می كوشند تا با گفتمان اصلاح‌طلبانه، تمامى نیروهاى نظام (اصلاح‌طلبان) را به گونه‌اى جذب كنند و از این رو، این گروه‌ها در حال شكل دادن لایه‌هاى مختلف براى جذب نخبگان هستند.

"از برنامه‏هاى این جریانات، مقابله با سیاست هاى مقام معظم رهبرى، تأكید بر ملى گرایى افراطى، تأكید بر شبه مدرنیسم، تأكید بر ناكارآمد بودن اسلام و تأكید بر ناكارآمدى روحانیت است".

حجت‌الاسلام مصلحی همچنین احساس بى قدرتى و عجز افراد بر تأثیر گذارى در تصمیمات، احساس بى معنایى سیاسى، ایجاد حسن بى اعتمادى به حاكمیت، بهره‏گیرى از مواضع دوپهلو و لغزنده و اتخاذ گرایشات غربى را از دیگر برنامه‌های این جریان‌ها براى تأثیر گذارى بر نخبگان برشمرد.

وی رویكرد منفعلانه این جریانات با مسأله بیدارى اسلامى را از دیگر اهداف آنها دانست.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خویش به موضوع تغییر نسل و شكل گیری نسلی كه از نظر زمانی با اهداف انقلاب فاصله دارد، پرداخت و اظهار داشت: این گروه‌ها با سوء‌استفاده از بی اطلاعی نسل جدید از مسائل انقلاب به تهی كردن ذهن نسل جدید از اندیشه‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری در بین این نسل می پردازند.

حجت‌الاسلام مصلحی به پروژه القای حواس پرتی جمعی از سوی این جریانات اشاره كرد و از اهداف كوتاه مدت و بلند مدت این قضایا خبر داد.

وی همچنین از تاكتیك مظلوم‌نمایی جریان اصلاحات پرده برداشت و از فریب برخی از افراد خودی در این مسأله ابراز تأسف كرد.

حجت‌الاسلام مصلحی تبیین انحرافی از ولایت فقیه كه آنرا دچار نسبیت‌گرایی كرده را از دیگر برنامه های این گروه‌ها دانست.

وزیر اطلاعات در بخش پایانی سخنان خود، به تدابیری كه برای برگزاری سالم انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی باید اتخاذ كرد، پرداخت.

وی همچنین از شیوه های استحاله فرهنگی خبر داد و از برنامه شبكه‌های ماهواره‌ای برای ایجاد استحاله فرهنگی در بین تفكرات گوناگون جامعه خبر داد.

حجت‌الاسلام مصلحی وجود شبكه‌های مختلف در راستای ذائقه‌های مختلف افراد جامعه را در راستای این اهداف برشمرد.

حدیث
  • آخرین پستها


/