تبلیغات

 

حیدریه کرمانشاه - تأملی بر فرمایشات اخیر مقام عظماءولایت

حیدریه کرمانشاه

«اگر بخواهیم اوضاع كشور را درست به دست بیاوریم، باید نقاط منفى و نقاط مثبت را در كنار هم مشاهده كنیم.. نقاط منفى را هم باید در كنار نقاط مثبت دید..نقاط قوت، امیدهاى ما را افزایش میدهد، ظرفیتها را به ما نشان میدهد؛ نقاط منفى اولویتها را به ما نشان میدهد كه چه كار باید بكنیم...»

rbnpm2pm2ma9zynb5c1x.jpg

از نکات قابل توجه در فرمایشات مقام معظم رهبری که در استان ما مصداق دارد، تصریح به گناه برخی مسئولین در غفلت از تهاجم فرهنگی دشمن یا بی مبالاتی در حفظ بیت المال بود معظم له صریحا فرمودند: « عدم مقابله‌ى درست و منطقى با تباه كردن نسل جوان، یكى دیگر از مشكلات ماست. یك نقشه، تباه كردن نسل جوان است. ما در این خصوص تا حالا مقابله‌ى درستى نداشته‌ایم...غفلت از تهاجم فرهنگى دشمن، غفلت از در كمین بودن دشمن، غفلت از نفوذ دشمن در فضاى رسانه‌اى كشور، بى‌مبالاتى نسبت به حفظ بیت‌المال؛ اینها گناهان ماست...»

متأسفانه مصادیقی از این گناهان، این روزها در  استان ما به وقوع پیوسته و شاهدیم که برخی مسئولین به جای دفع تهاجم فرهنگی دشمن ، به برخی اقدامات ضدفرهنگی مانند ترویج مجالس لهو و لعب مختلط موسیقی و... نیز کمک می کنند!! همچنین واقعه دردبار سوء استفاده های اقتصادی از بیت المال استان که منجر به بازداشت برخی مدیران نورچشمی! گردید یا بی مبالاتی به خسارت چهل میلیاردی بر بیت المال در پتروشیمی و...؟!

از دیگر فرمایشات مقام معظم رهبری که در استان ما مصداق یافته، خطر خشم ورزی مسئولین در مواجهه با منتقدین است ، رهبر معظم انقلاب در تشریح این نکته فرمودند: «وقتی شما یك مسئول اجتماعى هستید.. خشم شما با خشم یك آدم معمولى برابر نیست. علیه كسانى، علیه جریانى خشمگین میشویم و حرفى می زنیم؛ آثار اینچنین خشمى با آثار یك خشم معمولى كه حالا انسان بر فرض خشمگین میشود و یك نفر را كتك می زند، خیلى متفاوت است... ممكن است شما با یك كسى، با یك جریانى، با یك مجموعه‌اى موافق نباشید؛ اینجا استدلال و منطق حاكم باشد؛ اگر این استدلال و منطق آمیخته شد با خشم، كار را خراب میكند؛ تجاوز از حد انجام میگیرد، اسراف به وقوع میپیوندد؛ «ربّنا اغفرلنا ذنوبنا و اسرافنا فى امرنا، اسراف یعنى زیاده‌روى...»

متأسفانه در استان ما هنگام مواجهه با انتقادات، نه تنها شخص استاندار به ادبیات تند توهین و تهدید اصحاب رسانه رو آورد بلکه خشم ورزی با منتقدین را از مقوله سخن و لفظ فراتر برده و برخی مسئولین فرهنگی! در اقدامی بی سابقه، خود سرکرده چماق به دستان مهاجم به منتقدین شده و شبانه با سنگ و چماق به صورت هماهنگ و سازمان یافته بر جوانان حزب اللهی منتقد حمله ور شدند... جالبتر اینکه هنوز پس از قریب یک سال از آن واقعه، در مناصب دولتی قرار دارند...!؟

از طرف دیگر، برخی مسئولین استان، ضمن امنیتی جلوه دادن انتقادات حزب الله، جهت جلوگیری از اطلاع رسانی و پخش بیانیه های انتقادی دستور برخورد فیزیكی صادر نمودند...!!؟؟ و به طور خلاصه اسراف را به حد عالی رسانده و یك مصداق كامل از رفتار غرض ورزانه و قبیله ای در میدان سیاست(به تعبیر مقام معظم رهبری) را در استان كرمانشاه به نمایش گذاشتند...     «بقیه در ادامه مطلب» 

نگاهی به برخی سرفصلهای مهم فرمایشات اخیر مقام عظماءولایت:

«اگر بخواهیم اوضاع كشور را درست به دست بیاوریم، باید نقاط منفى و نقاط مثبت را در كنار هم مشاهده كنیم... نقاط منفى را هم باید در كنار نقاط مثبت دید. این كار را كشور و نظام توانسته انجام بدهد، این كار را نتوانسته انجام بدهد.. نقاط قوت، امیدهاى ما را افزایش میدهد، ظرفیتها را به ما نشان میدهد؛ نقاط منفى اولویتها را به ما نشان میدهد كه چه كار باید بكنیم... / ما این نقاط مثبت را داشتیم: غلبه‌بر تهدیدها، اعتماد مردم، پیشرفت‌در تحریم... البته نکات مثبت بیش از اینهاست اما نقاط ضعف هم داریم. اگر نقاط منفى را نبینیم، ضعفهاى خودمان را نشناسیم، یقیناً ضربه خواهیم خورد. نقاط ضعف ما، هم در زمینه‌هاى اقتصادى است، هم در زمینه‌هاى فرهنگى است. ما خطاها داشتیم، ضعفها داشتیم...و اگر ما ضربه‌اى خوردیم، تقصیر خود ماست .... غفلت از روحیه‌ى جهادى و ایثار، غفلت از تهاجم فرهنگى دشمن، غفلت از در كمین بودن دشمن، غفلت از نفوذ دشمن در فضاى رسانه‌اى كشور، بى‌مبالاتى نسبت به حفظ بیت‌المال؛ اینها گناهان ماست، اینها نقاط ضعف ماست... /  در زمینه‌ى اقتصاد فعالیتهاى زیادى شده، باارزش هم هست؛ اما مسئله‌ى اشتغال حل‌نشده است، مسئله‌ى تورم حل‌نشده است، مسئله‌ى فرهنگ كار حل‌نشده است، مسئله‌ى ساعات مفید كار حل‌نشده است... عدم مقابله‌ى درست و منطقى با تباه كردن نسل جوان، یكى دیگر از مشكلات ماست. یك نقشه، تباه كردن نسل جوان است. ما در این خصوص تا حالا مقابله‌ى درستى نداشته‌ایم و موفق نشده‌ایم. همچنین مواد مخدر صنعتى و تهییج غریزه‌ى جنسى و از این چیزها. طرح درست مبانى اعتقادى؛ چه مبانى اعتقادى مربوط به اسلام، چه آنچه كه مربوط به انقلاب و نظام جمهورى اسلامى است.... رفتارهاى قبیله‌اى در میدان سیاست، در میدان اقتصاد، از دیگر نقاط ضعف ماست / هرچه میتوانید، درآمد ملى را زیاد كنید؛ هرچه میتوانید، در كشور ثروت تولید كنید؛ اما خودتان نه. مسئولین لااقل تا وقتى مسئولند، نباید به زندگى رفاه‌طلبى رو كنند... / ...و در یك كلمه باید عرض بكنم كه اوضاع منطقه درست عكس سیاستهاى قدرتهاى غربى و آمریكا و صهیونیسم بین‌الملل دارد پیش میرود. آنها راجع به ایران برنامه‌هائى داشتند؛ درست عكس آنچه كه آنها میخواستند، خداى متعال مقدر كرد»

حدیث
  • آخرین پستها


/